TYDZIEŃ NAUKI – PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ

p1030775

W dniach 12 – 16 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się TYDZIEŃ NAUKI, który był głównym punktem innowacji pedagogicznej  realizowanej przez Panie Adrianę Kołek oraz Justynę Libera – Dziuba pod hasłem: „W świecie nauk ścisłych”.
W trakcie tego tygodnia mieliśmy okazję do codziennego wysłuchania audycji radiowych przybliżających nam życiorysy znanych polskich naukowców: Marii Skłodowskiej – Curie, Mikołaja Kopernika, czy też ciekawostek związanych z liczbą Pi.
W poniedziałek Pani Justyna pokazała uczniom klas trzecich szkoły podstawowej ciekawy świat chemii przeprowadzając liczne doświadczenia, które wzbudziły niemały zachwyt małych obserwatorów.
W środę obchodziliśmy Święto Liczby Pi. W tym dniu uczniowie klas gimnazjalnych zmagali się w konkursie matematycznym o tytuł „Mistrza Liczby Pi”. Tytuł otrzymała Zofia Hanzel z klasy 3f, drugie miejsce zdobyła Aleksandra Motyka z klasy 3e, a trzecie Zuzanna Knesz z 3b. Z kolei uczniowie młodszych klas mogli wykazać się w konkursie plastycznym pod hasłem: „Koło i okrąg”, w którym najlepsza okazała się praca uczniów klasy 6a – Wiktorii Piontek, Zofii Szopniewskiej, Mateusza
Ćwieka, Tymoteusza Wdowicza, Filipa Cieśli oraz Pawła Kubisia.
W czwartek uczniowie klasy 5a i 5b odbyli  lekcję fizyki w terenie. Razem z autorkami innowacji oraz Panem Pawłem Serafinem wybrali się do parku tematycznego w Rybniku, gdzie w ciekawy i niecodzienny sposób mieli okazję poznać  zadziwiający świat nauki.
W piątek w naszej szkole gościliśmy studentów z Koła Naukowego Chemików Uniwersytetu Śląskiego Aqua Regia. Przygotowali oni dla nas ciekawe pokazy chemiczne. Było bardzo wybuchowo, dlatego wszystkim się ogromnie podobało. I tak też zakończyliśmy tegoroczny TYDZIEŃ NAUKI w naszej placówce!