WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU TANECZNEGO MŁODYCH TALENTÓW

W dniu 22 marca 2018 roku odbył się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 13 w Rybniku
VIII Powiatowy Konkurs Młodych Talentów.

Cel imprezy jest popularyzacja różnorodnych form ruchowo-tanecznych wśród młodzieży; artystyczna konfrontacja dorobku amatorskich młodzieżowych zespołów tańca i ruchu; doskonalenie umiejętności warsztatowych uczestników; integracja środowiska tanecznego; ukazanie uczuć młodego człowieka związanych z życiem we współczesnym świecie poprzez ruch na scenie.

Kategorie taneczne:

  • TANIEC WSPÓŁCZESNY do 4 min (taniec klasyczny, jazz, modern)
  • INNE PROPOZYCJE TANECZNE do 4 min (taniec estradowy hip-hop, disco dance, house, break dance, funky, street dance)
  • DUETY 

Kategorie wiekowe uczestników:

  1. 6-12 lat
  2.  13-16 lat 

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół podstwaowych z powiatu rybnickiego.

W konkursie wzięło  udział  10 zespołów tanecznych i 12 duetów z:

Przedszkola nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce- Leszczyny

Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Rybniku

Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 9 w Rybniku

Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 13 w Rybniku

Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Szczerbicach

Szkoły Podstawowej nr 1 w Rybniku

Szkoły Podstawowej nr  9 w Rybniku

Szkoły Podstawowej nr 11 w Rybniku

Szkoły Podstawowej nr 21 w Rybniku

Szkoły Podstawowej nr 22 w Rybniku

Szkoły Podstawowej nr 31 w Rybniku

Szkoły Podstawowej nr 35 im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Rybniku

Szkoły Podstawowej nr 36 im. Czesława Miłosza w Rybniku

Szkoły Podstawowej w Jejkowicach

Znamy już wyniki konkursu które przyznało jury w składzie:

  • przewodniczącą jury: Michalina Michalik-Newe
  • Pani Ewa Skatuła
  • Pani Marcelina Hajduk
  • Pani Kamila Kruszka

Taniec współczesny 6-12 lat

I miejsce Zespół „REALISE” , opiekunem zespołu była Pani Marzena Butyłkin  z  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Szczerbicach , dodatkowo zespół otrzymał GRAND PRIX jako najlepszy zespół całego konkursu

Inne Propozycje Taneczne 6-12 lat

I miejsce Zespół „BABY ENIGMA”, opiekunem zespołu była Pani Michalina Michalik-Newe z Szkoły Podstawowej nr 21 i 22 w Rybniku

II miejsce Zespół „ŻELKI”, opiekunem zespołu była Pani Beata Kras z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 

III miejsce Zespół „TRZECIOKLASITKI”, opiekunem zespołu była Pani Grażyna Kotula

WYRÓŻNIENIE w tej kategorii przypadło zespołowi „ MARZYCIELE”, opiekunem zespołu była pani Danuta Szmandra z  Przedszkola nr 10 im. Juliana Tuwima z Czerwionki – Leszczyny.

Inne propozycje taneczne 13-16lat

I miejsce Zespół „SCHOOL TEAM”, opiekunem zespołu jest Pani Monika Kupczak z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 13 w Rybniku

DUETY 6- 12 lat 

I miejsce Nicola Butyłkin i Julia Pyszny, opiekunem duety była Pani Marzena Butyłkin z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Szczerbicach

II miejsce Julia Cnota i Maja Kusiak, opiekunem duetu była Pani Ewa Hoła z z Szkoły Podstawowej nr 11 i 36 w Rybniku

III miejsce Malwina Mikusek i Klaudia Marek, opiekunem duetu była Pani Marzena Butyłkin z Szkoły Podstawowej nr 11 Rybniku

WYRÓŻNIENIE w kategorii DUETY 6-12 lat dla Kamila Korusa i Oliwiera Szczepanik, opiekunem duetu była Pani Grażyna Kotula z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 13 w Rybniku

DUETY 13-16 lat

I miejsce Magdaleny Szweter i Karoliny Mikołajec, opiekunem duetu była Pani Iwona Szczepanik z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 9 w Rybniku.

II miejsce Sonia Olejnik i Piotr Wawrzynek  z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 13 w Rybniku

III miejsce Wiktoria Groborz i Kinga Janik, opiekunem duetu była Pani Marzena Butyłkin z Szkoły Podstawowej nr 11 i 31 w Rybniku

WYRÓŻNIENIE w kategorii DUETY 13-16 lat dla Zuzanny Muller i Oliwii Rek z Szkoły Podstawowej nr 9 w Rybniku. Opiekunem duetu była Pani Gabriela Konsek

Najlepszy Tancerzem Konkursu został Piotr Wawrzynem z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 13 w Rybniku

Najlepszą Tancerką Konkursu została Sonia Olejnik z Zespołu Szkolno –  Przedszkolnego nr 13 w Rybniku

Grand Prix dla najlepszej tancerki została Magdalena Szweter Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 9 w Rybniku

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałej pasji!!!

Dodatkowo konkurs uświetniły występy:

  • Zespołu FORMAT z Młodzieżowego Domu Kultury, opiekunem zespołu Była pani Marzena Butyłkin
  • Duet Klaudii i Agnieszki Gorasdza, które od wielu lat związane są z zespołem tanecznym Reflex z Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku.
  • Duet Ady Mularczyk i Emilii Dziuby z zespołu FORMAT „
  • Solówki Małgorzaty Panek z Zespołu szkolno- Przedszkolnego nr 13 w Rybniku
  • Solówki Piotra Wawrzynka z Zespołu szkolno- Przedszkolnego nr 13 w Rybniku
  • Solówki Karoliny Mikołajec z Zespołu szkolno- Przedszkolnego nr 9 w Rybniku

Warto wspomnieć, że konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem  w VIII Edycji Powiatowego Konkursu Młodych Talentów pod patronatem Posła RP Grzegorza Janika brało udział 151 uczestników.

Nasza impreza  odbywa się dzięki pomocy Rady Rodziców Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 13
w Rybniku oraz Posła RP pana Grzegorza Janika.

Koordynatorem konkursu była Pani Monika Kupczak.