Kazimiera Drewniok gościem Szkolnego Muzeum

img_20180221_103308

Dnia 21 lutego  2018 roku odwiedziła nasze szkolne muzeum kolejna interesująca i znana na Śląsku postać – pani Kazimiera Drewniok. Nie wszyscy zapewne wiedzą jest ona autorką programu do edukacji regionalnej dla miasta Rybnika i Radlina oraz wziętą ilustratorką wielu publikacji, regionalistą, miłośnikiem Ziemi Śląskiej i najbliższej okolicy. Poprowadziła dla naszych uczniów klas gimnazjalnych III D i III E lekcje regionalne. Opowiadała jak to piywyj bywałó, tłumaczyła do czego służyły przedmioty zgromadzone w naszej izbie. Dzięki Pani Kazi  czas się na chwilę zatrzymał  i mogliśmy się znaleźć w krainie dzieciństwa Pani Drewniok. To już kolejny gość, który odwiedził nasze muzeum, gościliśmy Krystynę Kieretę – założycielkę tego muzeum w 1999r., Krystiana Tischbierek właściciela i opiekuna prywatnego dużego muzeum śląskiego w Bargłówce, Stanisława Neblika – autora poezji po śląsku, Zygmunda Bednarka – również poetę śląskiego, który opowiadał o tragedii więźniów z 1945r. Wszystkich naszych gości cechuje miłość do Śląska.

Dodamy jeszcze, że tego dnia po raz pierwszy zorganizowano lekcję muzealną w odnowionym muzeum połączonych szkół: podstawowej i gimnazjalnej. Do stołu we kuchni przyniós narchtowany kołocz na ta okazyjo przez starka Kuby Sokołowicza i my tak maszkiecili wszyjscy, aż nom sie uszy trzensły.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pomogli w odnowieniu muzeum, a szczególnie klasom III D i III E.

img_20180221_100330

img_20180221_074042img_20180221_103429

ZOSTALIŚMY WYRÓŻNIENI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE!

ODPD_logo-wersja_ekspozycyjna

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie 30 wyróżnionych placówek przez Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka  w ramach konkursu ogłoszonego w związku z ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Do Biura Rzecznika Praw Dziecka wpłynęło prawie 400 sprawozdań ze szkolnych obchodów tego święta. Jesteśmy dumni z takiego wyróżnienia!

Więcej informacji https://brpd.gov.pl/aktualnosci/ogolnopolski-dzien-praw-dziecka-2017-konkurs-dla-szkol-rozstrzygniety#

REJONOWY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

2000px-flag_of_the_united_kingdom-svg

ROZPOCZĄŁ SIĘ REJONOWY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „DYKTANDO”
20 lutego, w oddziałach gimnazjalnych, odbył się I etap konkursu. Jego organizatorem jest szkoła językowa Helen Doron. Swoich sił spróbowali uczniowie klas 2d i 2e. O tym, kto zakwalifikował się do II etapu, napiszemy już wkrótce. Trzymamy kciuki!!!