73 ROCZNICA „MARSZU ŚMIERCI”

26 stycznia odbyła się na terenie  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 13 przy ulicy Rybackiej 55 w Rybniku uroczystość upamiętniająca 73 rocznicę ,,Marszu Śmierci ”  i ofiar nazistowskiego terroru. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Promocji Regionalnej ,, Rybnicka Kuźnia”, Rady Dzielnicy, duchowni z miejscowej parafii oraz Dyrekcja ZSP nr 13,  uczniowie i nauczyciele . Podczas obchodów przypomniano o tragicznych wydarzeniach II Wojny Światowej, a także oddano cześć pomordowanym pacjentom i opiekunom Szpitala Psychiatrycznego w Rybnickiej Kuźni. Cześć ich pamięci!

KOLOROWY TYDZIEŃ

Nie dajmy się zimowemu, szaremu smutkowi!
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w tym tygodniu w naszej szkole królowały będą kolory.
Chętni uczniowie mogą ubrać się
w obowiązujący w danym dniu kolor i pojawić się na naszym wspólnym zdjęciu.
Poniedziałek jest u nas BIAŁY!
Jutro obowiązuje czerwień.
Udanej zabawy!

czerwony

niebieski

NOWOROCZNE KOLĘDOWANIE

11 stycznia 2018 roku w dzielnicy Rybnicka Kuźnia zorganizowane zostało spotkanie noworoczne, w którym uczestniczyli: pan Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera, przedstawiciele Rady Miasta oraz przedstawiciele oświaty. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej placówki pod opieką nauczyciela muzyki pana Marcina Ochojskiego uświetnili to spotkanie śpiewając piękne pastorałki i kolędy oraz złożyli wszystkim uczestnikom najlepsze życzenia na Nowy 2018 Rok.

facebook_1516003911061

facebook_1516005295762

PODSUMOWANIE JARMARKU ŚWIATECZNEGO

Ogółem zebraliśmy 1815,05 zł.

Pozyskane ze sprzedaży smakołyków pieniądze zostały przelane na konto Fundacji ,,Iskierka” ze wskazaniem dla Martyny Dziewior  uczennicy klasy IV SP nr 15 w Rybniku.

Naszej koleżance Martynce życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, natomiast wszystkim tym, którzy przyczynili się do naszej zbiórki bardzo serdecznie dziękujemy!!!

rysunek1