GRUDNIOWE KOLĘDOWANIE

aniol

19 grudnia 2017roku odbyła się w naszej szkole II edycja Grudniowego Talent Show, który został zorganizowany przez wolontariat z klasy III D.

W konkursie  zaprezentowało się 15 zespołów, które  odśpiewały tradycyjne kolędy  i pastorałki.

Jury w składzie: pan dyrektor Andrzej Czylok, pani Ewa Skatuła,  pani Beata Goik oraz  Julka Wowrzyk – reprezentantka wolontariatu,  przyznało następujące miejsca:

I miejsce równorzędnie: Natalia Król z klasy III GD
oraz duet Olga Kulesza i Paweł Kubiś z klasy VI SP

II miejsce Weronika Brachman z klasy II GF

III miejsce Jennifer Lewandowska, Monika Grzenik, Filip Piecha z klasy III C

Wyróżnienie otrzymała 9 osobowa   grupa z klasy III  F, która poza pięknym śpiewem przebrała się w postacie niczym z betlejemskiej szopki.

Drugie wyróżnienie  otrzymał  fascynujący duet pana Łukasza Masnego oraz Sandry Nowrot z klasy III B.

Nagrodę specjalną przyznaną przez grupę wolontariatu otrzymała Sara Chouaf oraz Michał Froehlich, który akompaniował do większości utworów.

Konkurs wprowadził wszystkich  uczestników w świąteczny i radosny nastrój.

Niezwykle podniosłego tonu  całemu spotkaniu  na zakończenie  nadał Michał Froehlich, który wszystkim uczestnikom konkursu złożył przepiękne, płynące prosto z serca życzenia świąteczne.

Wszystkie nagrody zostały zakupione dzięki dobroci anonimowego sponsora za co  serdecznie dziękujemy!

REMONT ŚWIETLICY

W dniu 24.11.2017 Firma Doosan Babcock Energy Polska S.A. objęła wolontariatem budynek Szkoły Podstawowej nr 15 w Rybniku znajdujący się na uli. Rybackiej 55. Pracownicy tej firmy nieodpłatnie wykonali prace malarskie w świetlicy szkolnej wykorzystując materiały i sprzęt dostarczony przez wyżej wymienioną firmę.

Cała społeczność szkolna składa wielkie podziękowania!

KIERMASZ ŚWIATECZNY

napis-kiermasz

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SIATKÓWKI

tur-siat

Mikołajkowy Turniej Dwójek Siatkarskich

Turniej odbył się w dniu 06.12.2017 roku.

Celem turnieju była popularyzacja siatkówki wśród młodzieży oraz wyłonienie najlepszego siatkarza i siatkarki.

W turnieju wzięło udział 62 uczniów naszej szkoły

Oto wyniki turnieju:

CHŁOPCY:

I miejsce – Szymura Kacper i Bennek Mateusz

II miejsce – Oleś Jakub i Pyszny Patryk

III miejsce – Śmieja Dawid i Knesz Karol

DZIEWCZĘTA:

I miejsce – Groborz Karolina i Hanzel Zofia

II miejsce – Buszka Julia i Szulc Joanna

III miejsce – Jasek Jagoda i Adamczyk Patrycja

Organizatorami turnieju były Pani Monika Kupczak i Elżbieta Kaźmierczak

Gratulujemy wygranej i zapraszamy za rok !!!

KONKURS PLASTYCZNY „PRAWA DZIECKA”

Konkurs plastyczny na najciekawszy plakat ilustrujący PRAWA DZIECKA został rozstrzygnięty! Ogółem na konkurs wpłynęło 95 prac plastycznych. Jury w składzie pani Ewa Skatuła, pani Justyna Libera – Dziuba oraz pani Katarzyna Malinowska oceniło prace w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa klasy V – VII oraz klasy gimnazjalne. Przy ocenie prac brano pod uwagę ciekawe ujęcie tematu, estetykę pracy oraz jej walory plastyczne.

SZKOŁA PODSTAWOWA:

1 miejsce – OLIWIER DOBRZYNIECKI KLASA 7A

2 miejsce – KAROLINA KRYWULT KLASA 7A

3 miejsce – DOMINIKA KIELER KLASA 6B

wyróżnienie – PAWEŁ KUBIŚ KLASA 6A

wyróżnienie – MATEUSZ ĆWIEK KLASA 6A

KLASY GIMNAZJALNE:

1 miejsce – JULIA KNAPIK I KAROLINA GROBORZ KLASA 3F

2 miejsce – JULIANNA SOPAŁA KLASA 3E

3 miejsce – PAULINA GAWEŁCZYK I PAPROTNY NATALIA KLASA 3A

wyróżnienie – WIKTORIA JANOTA KLASA 2B

wyróżnienie – LIWIA GARCZAREK KLASA 3F

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział,  a laureatom gratulujemy wyróżnienia!!! Nauczyciel plastyki nagrodzi zwycięzców punktami z zachowania, pozytywnymi uwagami oraz oceną celującą  z plastyki.

PRZEDSZKOLAKI W NASZEJ SZKOLE

W dniu 06.11.2017 najstarsza grupa z Przedszkola nr 37 w Rybniku brała udział w lekcji chemii zorganizowanej przez naszego nauczyciela Panią Justynę Libera-Dziuba.
Dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje „miecz świetlny”, co to jest „ciecz nieniutonowska” oraz jak powstają tańczące bąbelki. Nasi goście żywo i z zainteresowaniem reagowali na prezentowane doświadczenia, a my mamy nadzieję, że „czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”!